Modelová řada

Přehled

Fiat Tipo Hatchback

Benzín - Nafta
95 - 120 K / 70 - 88 kW
Kombinovaná spotřeba 4 - 6,9 (l/100km)
5
Euro6d-TEMP
manuální - automatická převodovka

Detaily

Popis vozidla

Tipo hatchback. Nedivíme se, že se vám z něho nechce vystoupit!

Design a karoserie

Veškerý prostor, který potřebujete k životu, na pouhých 4,37 m délky. Dynamický vůz s moderním designem. Stručně řečeno, jednoduchá elegance.

 

Elegantní a robustní přední maska chladiče s mlhovými světly, chromovanými prvky a vstupy vzduchu pro maximální aerodynamickou účinnost.

 

Kompaktní, sportovní design: živý výkon a osobitost.

 

Záď se sportovně laděným nárazníkem, spoilerem a štíhlými světly skloněnými směrem dolů. Za tím vším se nachází zavazadlový prostor o objemu 440 litrů. 

Interiér a prostor

POTŘEBUJETE VÍCE PROSTORU PRO LOKTY?

 

Fiat Tipo hatchback byl navržen tak, aby nabídl maximální komfort řidiči i ostatním cestujícím. Jeho interiér pojme pohodlně pět dospělých osob, a to i velmi vysokých (až 1,87 m vpředu a 1,8 m na zadních sedadlech) a navíc nabízí prostor pro lokty pro všechny cestující. Užijte si maximální svobodu a komfort.

 

 

KAŽDÝ ZÍSKÁ SVŮJ PROSTOR

 

Tipo hatchback je na vrcholu třídy ve smyslu pohodlí, a to hlavně na předních sedadlech. Je to nejen proto, že je tak prostorný a pohodlný, ale i díky koncepci sedadel a interiéru, které jsou skutečně uzpůsobené pro pět dospělých osob. Už se vám líbí, že?

 

 

MŮŽETE SI SEBOU VZÍT CELÝ SVŮJ ŽIVOT

 

Praktičnost byla jednou z hlavních priorit Fiatu Tipo hatchback: z tohoto důvodu nabízí prvotřídní kapacitu zavazadlového prostoru 440 litrů, díky čemuž si každý člen rodiny může přinést svoje vlastní zavazadlo.

Technologie

UCONNECT™: PRAKTICKÝ A UŽITEČNÝ PRO VÁS, ZÁBAVNÝ PRO VŠECHNY OSTATNÍ

 

Nastupte do Fiatu Tipo hatchback a objevte řadu technologií navržených pro ještě větší potěšení z jízdy. Se systémem UConnect™ se 7“dotykovou obrazovkou v HD rozlišení a službami LIVE můžete připojit svůj telefon k bluetooth, vstupu AUX nebo USB a užít si hudbu dle svého výběru, hudbu z kanálu Deezer, poslouchat zprávy z Reuters nebo si přečíst příspěvky na Facebooku a Twitteru. To vše jediným dotykem nebo hlasovými příkazy.

 

 

KAM VYRAZÍME, TIPO?

 

Pokud si nejste jistí, kterou cestou se vydat, nechte Fiat Tipo hatchback, aby vám podal pomocnou ruku: se systémem UConnect™ se 7“ dotykovou obrazovkou, navigací a službami LIVE můžete využívat mapy TomTom 3D, aktivovat aktualizované zprávy z dopravy nebo si nechat vypočítat nejrychlejší trasu do cíle pomocí TomTom IQ Routes. To vše jediným dotykem stejně jako u tabletu.

                   

 

 

STAČÍ MÁLO, ABYSTE SE CHOVALI EKOLOGICKY

                                

 Je nejen atraktivní a komfortní, ale také ekologický: Fiat Tipo hatchback vám pomůže snižovat spotřebu paliva a emise pomocí aplikace eco:Drive, která analyzuje váš styl jízdy a poskytuje vám tipy k jeho zlepšení. A pokud zapomenete, kde jste zaparkovali, využijte aplikaci my:Car, jež vám pomůže najít vůz během několika málo sekund.

                                    

 

DVĚ OČI SE DÍVAJÍ VPŘED, JEDNO DOZADU

                                   

Fiat Tipo hatchback parkuje s lehkostí díky zadní couvací kameře integrované do systému UConnect. Neříkali jsme, že s Fiatem Tipo stačí málo, abyste získali hodně?

Výkon a bezpečnost

MOTORY

 

Zážehový motor 1.4 95 k

Tento motor je základní zážehovou pohonnou jednotkou rodiny Tipo. Jedná se o robustní, spolehlivý a úsporný motor.

 

Zážehový motor 1.4 T-Jet 120 k  |  Zážehový motor 1.6 E-Torq 110 k AT6  |  Zážehový/LPG   1.4  T-Jet 120 k

 

Vznětový motor 1.3 MultiJet 95 k  |  Vznětový motor 1.6 MultiJet 120 k  |  Vznětový motor 1.6 MultiJet 120 k DDCT

Motor MultiJet je srdcem řady Tipo. Kombinuje živý výkon a nízkou spotřebu paliva ve všech podmínkách. Inovativní vstřikovače systému MultiJet umožňují až 8 vstřiků na jeden pracovní cyklus, což za pomoci pokročilé strategie Injection Rate Shaping (IRS) optimalizuje spalování a zajišťuje jemnější a tišší běh motoru, jako i nízkou spotřebu paliva a emise.

 

 

BEZPEČNOST

 

Klid na duši

Fiat Tipo hatchback je vybaven několika vysoce moderními bezpečnostními systémy již ve standardu. Jedná se například o 6 airbagů, systém ESC s asistentem rozjezdu do kopce Hill Holder, protiblokovacím systémem brzd ABS, elektronickým rozdělováním brzdné síly EBD a sledování tlaku v pneumatikách TPMS.

 

6 airbagů

Fiat Tipo hatchback je vybaven 6 airbagy (čelními, bočními a okenními), které poskytují nejvyšší ochranu cestujícím.

 

ESC 

Maximální aktivní bezpečnost a dokonalá kontrola v nouzových situacích nebo na kluzkém povrchu díky důmyslnému systému elektronické kontroly stability ESC. Tento systém zahrnuje kontrolu prokluzu a kontrolu snížení točivého momentu motoru (ASR/MSR), prediktivní brzdový asistent (PBA), kontrolu stability (TCS), asistent rozjezdu do kopce Hill Holder (HSA), kontrolu proti převrácení (ERM) a systém kontroly trakce (TCS).

 

Systém automatického nouzového brzdění (AEB)

Tipo hatchback je vybaven radarovým systémem automatického nouzového brzdění (AEB), který odhaluje potenciální riziko nehody a v závislosti na tom aktivuje brzdový systém.

 

Omezovač rychlosti

Nastavte nejvyšší rychlost, kterou chcete jet, a váš hatchback Tipo ji bude udržovat po celou dobu až do cílové destinace.   

 

Adaptivní tempomat (ACC)

Radar umístěný v přední části modelu Tipo hatchback detekuje vzdálenost od vpředu jedoucího vozidla a v případě potřeby upraví rychlost, aby byl dodržen bezpečný odstup.

 

 

OVLÁDÁNÍ

 

ASR

Protiprokluzový systém ASR zabraňuje protáčení poháněných kol snížením výkonu motoru a působením na brzdy, čímž optimalizuje trakci i na kluzkém povrchu.

   

Hill Holder

Hill Holder poskytuje pomoc při rozjezdu do kopce tím, že po dobu přibližně 2 sekund udržuje tlak v brzdové soustavě, čímž odstraňuje potřebu použití ruční brzdy.

   

Karoserie

Díky rozsáhlému použití vysokopevnostní oceli (přibližně 80 %) a strukturálním lepidlům má Fiat Tipo hatchback lehkou a pevnou samonosnou karoserii. Výsledkem je nízká hmotnost, prvotřídní jízdní dynamika a působivá odolnost v případě nárazu.

 

Zavěšení McPherson

S nezávislým zavěšením McPherson vpředu a vlečenou nápravou s torzní příčkou vzadu má Fiat Tipo hatchback spolehlivý, lehký a výkonný systém zavěšení, který pomocí tlumičů pérování s proměnlivou charakteristikou tlumení snižuje naklánění karoserie během zatáčení.

   

Průměr otáčení

I v těch nejtěsnějších místech je Fiat Tipo hatchback obratný díky rekordnímu průměru otáčení méně než 11 metrů.

    

Přehled

Fiat Tipo Hatchback

Konfigurovat
Sestavte si svůj Fiat Tipo Hatchback
Testovací jízda
Stále nejste rozhodnuti? Před koupí si své nové Fiat Tipo Hatchback vyzkoušejte.
Cenová nabídka
Vybrali jste si svůj vůz? Nenechte ho ujet a požádejte o cenovou nabídku.
Žádost o financování
Objevte výhodné finanční služby.

Stupeň výbavy