*Čistě ilustrativní fotografie. Prodej vozidla je naplánován na začátek roku 2021.

 

KABRIOLET NEBO HATCHBACK A TŘI RŮZNÉ BARVY INSPIROVANÉ PŘÍRODOU: NOVÝ FIAT 500 «LA PRIMA SI JIŽ MŮŽETE OBJEDNAT U SVÉHO DEALERA V KTERÉKOLIV VERZI.

NOVÝ FIAT 500 «LA PRIMA»: DVĚ TVÁŘE ZÍTŘKA

Veškeré kouzlo kabrioletu nebo dokonalý výhled na nebe u hatchbacku s panoramatickou střechou. Nyní si můžete objednat nový Fiat 500 «la Prima» v kterékoliv verzi. Vyberte si tu svou!

PŘEHLED

 

Budoucnost záleží na vás

Kabriolet nebo hatchback a tři různé barvy inspirované přírodou: nový Fiat 500 «la Prima si již můžete objednat u svého dealera v kterékoliv verzi.

 

Navržen pro další desetiletí 

Nový Fiat 500 «la Prima» je postaven na zcela nové platformě, která mu zajistí nejen konkurenceschopnost v dalších desetiletích, ale také výrazně větší autonomii v městském provozu než jakákoliv jiná 500. Pro snadné dobíjení v domácích podmínkách bude Fiat 500 «la Prima» standardně vybaven rychlonabíjením a volitelně i domácí dobíjecí stanicí easyWallbox.

Další úroveň městského vozidla

Nová 500 «la Prima» bude prvním městským vozem s autonomním řízením 2.stupně. Bude schopna samočinně zrychlovat, brzdit, udržovat svou pozici v jízdním pruhu, číst dopravní značení a doporučovat úpravu rychlosti jízdy. Díky 360° pohledu Drone View bude také sledovat chodce a cyklisty.

 

Změňte svět pomocí krásy 

Chystaná 500 «la Prima» bude širší, delší a její kola budou posazena víc od sebe. V interiéru se pochlubí čistým ryzím designem, menším počtem tlačítek a typickými liniemi. Půjde o nejkrásnější 500 všech dob.

ELEKTRICKÉ FUNKCE 

Navrženo pro město

Autonomie pokryje každodenní jízdy ve městě: do práce, tělocvičny a zpět domů díky dojezdu až 320 km*. Při použití v ryze městském provozu se dojezd prodlouží na působivých 458 km.

 

*Homologace WLTP: uvedené hodnoty dojezdu na elektrický pohon jsou předběžné a byly stanovené na základě testovacího protokolu WLTP. Předběžné hodnoty se mohou lišit od konečných oficiálních hodnot schváleného typu. Každodenní používání se může lišit a závisí na různých faktorech a konfiguraci vozidla, například individuálním stylu jízdy, charakteristice trasy, vnější teplotě, použití klimatizace/topení, chlazení a kondici baterie.

 

Režim sherpa

Na výběr budete mít režim Sherpa. Jedná se o inteligentní nastavení, které kontroluje provoz vozidla a umožňuje ušetřit energii a přesně vypočítat, jak se dostat do cíle při optimalizaci parametrů vozidla: například nabíječka mobilního telefonu, klimatizace, rychlostní limit nebo zrychlení.

Rychlodobíjení

Chystaná 500 «la Prima» může využít rychlodobíjení 85 kW, což umožní dobití baterie pro celodenní jízdu (50 km) za 5 minut, zatímco nabití na 80% zabere 35 minut. Vzhledem k tomu, že rychlodobíjení bude standardem, budete jej moci využít u jakékoliv rychlodobíjecí veřejné stanice. Součástí výbavy bude dobíjecí kabel Mode 3 umožňující rychlodobíjení.

 

Specifické ovládání vozu

Nová chystaná 500 «la Prima» nabízí jízdu, která umožňuje pomocí jednoho pedálu ovládat jak zrychlování, tak i zpomalování. Kdykoliv řidič sundá nohu z pedálu, vůz začne zpomalovat, přičemž kinetická energie se promění na elektrickou, která se následně využije pro dobíjení baterie. Vůz rovněž disponuje i druhým pedálem, který umožňuje brždění vozu.

TECHNOLOGIE

Spolujezdec Fiat

Chystaná 500 «la Prima» vám umožní jezdit jemněji mnoha způsoby. Nejdříve si vůz přečte dopravní značky a navrhne vám rychlost, jakou byste měli udržovat na konkrétní silnici. Po tomto nastavení bude vůz udržovat rychlost a odstup od vpředu jedoucích vozidel (v rychlostech přes 30 km/h), bude vás také udržovat uprostřed jízdního pruhu (v rychlostech přes 60 km/h) a samočinně zastaví, pokud to provoz bude vyžadovat.

 

Udrží vás ve správném směru

Nová chystaná 500 «la Prima» vám pomůže zabránit nechtěnému překročení hranic jízdního pruhu, udrží vás ve správném směru aktivním zásahem do řízení a ochrání tak vás i ostatní cestující před nebezpečím. Pokud systém zjistí, že vozidlo neúmyslně opouští jízdní pruh, upozorní vás vizuální a zvukovou výstrahou a rovněž mírnou vibrací ve volantu s cílem zajistit správnou korekci volantem.

Snadnější parkování

Při manévrování v nízkých rychlostech již náhodně nenarazíte do žádného vozu nebo stěny. Jedenáct senzorů rozmístěných vpředu, na bocích a vzadu sleduje váš vůz ze všech stran a v rychlostech pod 13 km/h odhalí jakoukoliv překážku kolem vozidla a informují vás o její blízkosti.

 

Žádné mrtvé úhly

Při rychlejší jízdě mezi 15 a 140 km/h bude chystaná 500 «la Prima» pomocí ultrazvukových snímačů sledovat objekty nacházející se v mrtvých úhlech vozidla na obou stranách a také za ním, a upozorní vás na ně pomocí zvukového signálu a světelné výstrahy na vnějším zpětném zrcátku.

 

Zadní parkovací kamera

Zadní parkovací kamera zprostředkovává obraz všeho, co se nachází za vámi, a to na obrazovce infotelematického systému s vysokým rozlišením. Obraz je promítán včetně dynamických naváděcích linek a grafiky středové čáry upravující se na základě otáčení volantem, což pomáhá lépe vnímat vzdálenost za vozidlem i jeho směr.

KONEKTIVITA

Platforma konektivity pro budoucnost 

Zcela nový infotelematický systém Cinerama nabízí na jasném 10,25“ displeji vždy široký a čistý obraz. Ultra rychlé párování Bluetooth spojí všechny chytré telefony ve vozidle za méně než 5 sekund od otevření dveří. Rozhraní podobné vašemu chytrému telefonu s plně personalizovaným uspořádáním obrazovky učiní váš infotelematický systém snadno použitelným a dostupným. Nová chystaná 500 «la Prima» nabídne rovněž 7“ TFT displej s informacemi o řízení, navigaci, aktivní bezpečnosti i telefonu, a také bude využívat bezdrátovou nabíječku telefonů, díky čemuž můžete být vždy ve spojení.

 

Funkce zrcadlení chytrého telefonu 

Připojte svůj chytrý telefon k multimediálnímu systému vozu Uconnect se 10,25“ HD dotykovým displejem a užijte si nejchytřejší a nejbezpečnější způsob používání vašeho telefonu za volantem. Používejte vaši navigaci, telefonujte hand-free, odesílejte a přijímejte zprávy i hlasovými povely, poslouchejte váš výběr hudby, a to vše, aniž byste se museli přestat soustředit na jízdu.

 

Vaše 500 ve vašem chytrém telefonu 

Nová chystaná 500 «la Prima» představí kompaktní a vysoce moderní sadu možnosti připojení, a to jak na palubě vozidla, tak i mimo něj včetně nové aplikace. S aplikací budete moci spravovat novou chystanou 500 «la Prima» kdykoliv a odkudkoliv. Objevte všechny funkce.

DESIGN

Inspirující změna od roku 1957

První generace poskytla lidem mobilitu a svobodu. Druhá proměnila městská vozidla na něco výjmečného. Třetí se zaváže k vyššímu cíli.

 

Nový Fiat 500 «La Prima» - dnes jako Kabriolet a Hatchback

Díky exkluzivní plátěné střeše s monogramem Fiat u verze kabriolet a panoramatické střeše u verze hatchback je styl nové chystané 500 «la Prima» vždy na vrcholu. Vyberte si ten svůj.

 

Přírodní paleta

U Fiatu 500 «la Prima» se krása snoubí s funkčností, a to jak u verze kabriolet, tak i u verze hatchback. Oba modely jsou k dispozici ve třech odstínech, které byly inspirované přírodou.

Exteriér

Odkaz ikony: Vychutnejte si jízdu v dokonalém duchu Dolce vita. V prvním čtyřsedadlovém kabrioletu s čistě elektrickým pohonem a plátěnou střechou s monogramem Fiat, nebo ve verzi hatchback s perfektním výhledem na nebe přes panoramatickou střechu.

Vždy prvý: Spodní část zadního okna zdobí exkluzivní logo «la Prima»: protože první elektromobil značky Fiat rozhodně stojí za zapamatování.

Snadnější od prvního dotyku: Otevřete svůj vůz, aniž byste šmátrali po kapsách. Přepracovaná elektronická klika dveří se systémem e-latch bude vypadat lépe a ve srovnání s ostatními modely 500 bude i jednodušší. Mějte klíče u sebe a stiskněte malé tlačítko z vnitřní strany kliky pro odemčení vozidla a pohodlné nastoupení.

Od minulosti k budoucnosti: LED boční směrovky byly inspirované původním stylem Fiatu 500 z roku 1957. Tento historický detail je poctou duchu, který inspiroval naši minulost a nyní nás vede do budoucnosti.

Posviťte si na budoucnost: Full LED světlomety vám poskytnou jasnější pohled na vozovku a zároveň moderní, avšak na první pohled rozeznatelný vzhled 500.

Interiér

Ikonický podpis: Volant se skvělým designem připomínajícím původní styl dvouramenného volantu Fiatu 500 z roku 1957 zdobí specifické klasické logo.

Pohodlně na cestě inovací: Zcela nová jsou také sedadla chystané 500 «la Prima». Mají vygravírovaný monogram Fiat, výškově nastavení (s regulací v 6 směrech), jsou více anatomická a také vyhřívaná.

Užijte si nový prostor: Širší, delší a pohodlnější. Vaše věci budou mít více prostoru než kdy předtím. Nová chystaná 500 «la Prima» nabídne přepracované úložné prostory včetně držáku chytrého telefonu a výsuvného držáku nápojů, díky čemuž budete mít vše po ruce a vaše jízdy budou vždy bezstarostné.

Textilie budoucnosti: Přední část palubní desky bude představovat změnu ve smyslu designu interiéru v zájmu udržitelnější budoucnosti.

*Čistě ilustrativní fotografie. Prodej vozidel je naplánován na začátek roku 2021.